piątek, 1 marca, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościGimnazjum w Czerwonaku

Dzień Wiosnaka z Czerwonaka

Tradycją naszej szkoły jest uroczyste powitanie wiosny podczas szkolnej imprezy – Dnia Wiosnaka z Czerwonaka. Tak też było i w tym roku, 21 marca, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły tłumnie zgromadzili się na hali sportowej, aby wziąć udział w wydarzeniach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski i panią Małgorzatę Skrzypczak, nauczycielkę bibliotekarkę. Na tak zwany dobry początek uczniowie z Samorządu Uczniowskiego zaprezentowali krótki skecz, w którym tradycyjnie wiosna i zima toczą spór o panowanie w świecie przyrody. Nie trzeba dodawać, że był to skecz ze szczęśliwym zakończeniem. Wiosna znów zagościła w Czerwonaku!

Kolejnym punktem programu były występy klas w konkursie na najlepsze przedstawienie promujące książkę. W tym roku uczniowie wybierali książki do prezentacji spośród zakupionych w ostatnim czasie do bibioteki szkolnej. Wszystkie przedstawienia zawierały element muzyczny i wspaniałe dekoracje przygotowane przez uczniów. Ostatecznie jury najbardziej przekonała do lektury promocja książki wybranej przez klasę 3b, która otrzymała puchar przechodni, wybrane książki i wycieczkę niespodziankę do Poznania – za kulisy Teatru Nowego.

Muzycznie czas oczekwiania na przedstawienie nauczycieli umilił występ śpiewających w duecie dziewcząt – Pauliny Jankowskiej i Magdy Woźniak. Nauczyciele, jak co roku przygotowali dla uczniów występ – niespodziankę, przedstawienie pt. „Wygrana” , czyli komedię o życiu rodzinnym na motywach opowiadania „Czarodziej” Anny Sójki. Dyrektorem artystycznym, reżyserem i dobrym duchem występu była jak co roku nauczycielka j. polskiego, Małgorzata Tomczak.

Punktem kulminacyjnym było wręczenie nagród – Uczniaków dla nauczycieli i uczniów. W tym roku kategorie Uczniaków były utrzymane w konwencji oscarowej. Wszyscy uczniowie głosowali w kategoriach przeznaczonych dla nauczycieli, natomiast uczniowie zostali wybrani przez nauczycieli w drodze głosowania podczas występów – promocji książki. W tym roku Uczniaki powędrowały do następujących nauczycieli.

Scenariusz – dla nauczyciela prowadzącego najciekawsze lekcje – otrzymał Jarosław Weber, nauczyciel historii.

Efekty dźwiękowe – dla nauczyciela o najmilej brzmiącym głosie – otrzymała Aleksandra Gilewicz, nauczycielka biologii

Animacja – dla nauczyciela, który żywo gestykuluje podczas lekcji – otrzymała Krystyna Niedośpiał, nauczycielka matematyki

Scenografia – dla nauczyciela, który posługuje się ciekawymi pomocami dydaktycznymi – otrzymała Natalia Trawińska, nauczycielka geografii

Montaż – dla nauczyciela potrafiącego ciekawie i precyzyjnie wszystko zorganizować – otrzymała Ewa Skweres, nauczycielka chemii

Film krótkometrażowy – dla nauczyciela potrafiącego w sposób jasny i zwięzły wytłumaczyć zagadnienia – otrzymała Iwona Hutek, nauczycielka fizyki

Całokształt – dla nauczyciela najbardziej lubianego – otrzymała Elżbieta Burek, nauczycielka religii

Uczniaki dla uczniów zostały przyznane w następujących kategoriach:

Najlepsza rola męska – Jakub Kozłowski

Najlepsza rola żeńska – Klaudia Strzałkowska

Najlepszy kostium – Wojtek Sobierajski

Najlepsza dykcja – Natalia Kamińska

41490343061-2 81490343061-6

251490343449-2 281490343061-5

481490343061-7 531490343061-4

991490343449-5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content