środa, 29 listopada, 2023
Oświata w Czerwonaku
AktualnościDla rodzicaPrzedszkole nr 1 "Bajkowe Ludki" w Koziegłowach

„Mali ratownicy” z Gminnego Przedszkola nr 1

9 czerwca 2017r. w Gminnym Przedszkolu nr 1 "Bajkowe Ludki" w Koziegłowach odbyło się uroczyste zakończenie programu "Mały Ratownik". W spotkaniu udział wzięli: Wójt Gminy Czerwonak p.Jacek Sommerfeld, Dyrektor Gminnego Przedszkola nr 1 p.Jolanta Gabryelczyk, Strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu (JRG8), Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwonaku, Strażnicy Gminni oraz cała społeczność przedszkola.

W programie "Mały Ratownik" udział brało 150 dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Przedszkolaki przez cały rok poznawały zasady bezpieczeństwa w domu, przedszkolu i na ulicy. Dzieci uczyły się numerów alarmowych służb ratowniczych oraz reguł wzywania pierwszej pomocy. Zdobywanie wiedzy i umiejętności odbywało się przez różne formy: zajęcia edukacyjne, wystawy tematyczne, prezentacje multimedialne, konkursy, gry i zabawy oraz zajęcia z fantomem. W przedszkolu dzieci gościły m.in. strażaków, policjantów oraz strażników gminnych, którzy prowadząc pogadanki dzielili się z dziećmi swoją profesjonalną wiedzą i doświadczeniem.

Program edukacyjny "Mały Ratownik" miał na celu kształtowanie u najmłodszych świadomości, że szybka i prawidłowa reakcja może pomóc uratować życie drugiego człowieka.

„Mały ratownik” będzie kontynuowany w przyszłym roku przedszkolnym, gdyż zdrowie i bezpieczeństwo podopiecznych jest naszym priorytetem.

image11 image10

image9 image8

image7 image6

image5 image4

image3 image2

image1

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content