poniedziałek, 11 grudnia, 2023
Oświata w Czerwonaku
AktualnościSzkoła Podstawowa w Kicinie

21. Biennale Sztuki dla Dziecka

Biennale Sztuki dla Dziecka to niezwykle oryginalne wydarzenie w kalendarzu imprez dla dzieci w Poznaniu. Co dwa lata dzieci z naszej szkoły uczestniczą w kilku wybranych warsztatach i widowiskach. W tym roku 21. biennale organizowane były pod hasłem DO ŚMIECHU, a dzieci z Kicina uczestniczyły w trzech z czterech rodzajów spotkań i warsztatów: „Wspólnego tworzenia”, „Radości i zabawy” i „Muzykowania”.

31.maja klasy III b i III c uczestniczyły w przedstawieniu pt.: „ 10 śmiesznych wierszyków. Niepiosenki. Leszczyński, Zakrocki, Palmer, Mazliah”. Profesor Grzegorz Leszczyński, wybitny znawca literatury dziecięcej, wybrał 10 najśmieszniejszych wierszy (m.in. „Ni pies, ni wydra” M. Brykczyńskiego, „Cień” J. Papuzińskiej) w historii literatury polskiej. Aktor i wokalista Palmer – Irlandczyk wraz z kompozytorem multiinstrumentalistą Zakrockim i choreografem Mazliahem z Izraela stworzyli na ich podstawie barwne „niepiosenki”. Dużo śmiechu wyzwalały nie tylko inscenizacje wierszy, ale też próby ich czytania po polsku przez obcokrajowców.

2. czerwca grupa klas czwartych stała się widownią spektaklu kabaretu Hrabi pt.: „Słowa i nutki dla dużych i malutkich”, klasy IIc i IIIc tworzyły w ramach spotkania żartobliwe obiekty – ŚMIESZNOSTWORY, natomiast klasa III b „grała” na tubach i poszukiwała dźwięków w ramach spotkań twórczych „Którędy do dźwięku?”.

Wszyscy dobrze się bawili i można śmiało powiedzieć, że w szkole w Kicinie Dzień Dziecka trwał kilka dni.

1_800x600 2_800x600

3_800x600 4_450x600

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content