środa, 29 listopada, 2023
Oświata w Czerwonaku
AktualnościSzkoła Podstawowa w Koziegłowach

10.06.2017 – RAJD, DZIEŃ ZDROWIA I FESTYN RODZINNY W SP KOZIEGŁOWY

Dnia 10 czerwca bieżącego roku w Koziegłowach, odbył się rajd rowerowy „Rowerem wszędzie”. Wzięło w nim udział ponad 200 osób. Uczestnicy mogli wybierać pomiędzy dwoma trasami 10 km i 20 km. O godzinie 9:15 nastąpił wyjazd uczestników na wyznaczone trasy. Policja zatrzymała chwilowo ruch uliczny, dzięki temu rowerzyści mogli bezpiecznie wyjechać na jezdnię. Niebo było nadal zachmurzone, towarzyszyły nam niewielkie przelotne opady deszczu. Trasa rajdu była ciekawa i urozmaicona krajobrazowo. Na szczęście w późniejszym etapie rajdu już nie padało, a drogi leśne były przejezdne. Trzeba było jednak uważać na piasek i wystające korzenie. Między godziną 10:30 a 11:30 obie grupy powróciły na boisko szkolne. Każdy z uczestników rajdu otrzymał znaczek rajdowy, ciepły posiłek, wodę oraz niespodziankę w postaci kolorowanki, opaski odblaskowej lub zawieszki.

Tego samego dnia tuż po rajdzie rowerowym, na terenie Szkoły Podstawowej  w Koziegłowach odbył się festyn zdrowotny, który był inicjatywą dyrekcji i grona pedagogicznego  S.P. Koziegłowy i Sekcji Profilaktyki i Terapii Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwonaku.

Celem imprezy było zachęcenie społeczności zamieszkującej gminę do promowania zdrowego stylu życia. W tym czasie gościliśmy wielu specjalistów z dziedziny medycyny i nie tylko, dzięki czemu każdy uczestnik rajdu i festynu miał możliwość skorzystania z darmowego badania mammograficznego, cytologicznego, spirometrycznego. Mieszkańcy Koziegłów i okolic mogli oddać krew, czy zbadać swój wzrok.

Festyn był też obfity w stoiska o charakterze gastronomicznym. Można było skosztować grochówki, zdrowych kanapek, domowych wypieków, surówek. Na tafli boiska do piłki koszykowej rozłożono miasteczko rowerowe. Inne boiska zajęte były przez stanowiska, na których uczniowie mogli zmierzyć się w różnych konkurencjach sportowych.  Najmłodsi uczestnicy festynu mogli pobawić się na dmuchanym zamku.

Na scenie można było podziwiać występy szkolnych talentów. Zaprezentowały się też dzieci z przedszkola nr 2 w Koziegłowach, oraz tancerze ze Szkoły Tańca Pani Moniki Pyś oraz Espaniola.

Na szkolnym holu odbył się pokaz filmu „Śmietnik w mojej głowie” dotyczący zdrowego trybu życia oraz quiz o zdrowiu.

Festyn szkolny zakończył się o godzinie 14:00. Wszyscy cali i zdrowi, a przede wszystkim z nowymi wiadomościami o własnym zdrowiu powrócili do domów.  Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będzie więcej słońca.

F18 F15

F14 F12

F11 F10

F9 F8

CNZ17 CNZ16

CNZ13 CNZ11

CNZ12 CNZ10

CNZ9 CNZ8

CNZ6 CNZ5

CNZ3 CNZ2

CNZ1 R3

R2 F29

R1 F28

F25 F24

F22 F20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content