piątek, 21 czerwca, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościDla rodzicaDla uczniówSzkoła Podstawowa w Owińskach

Festyn Rodzinny w SP Owińska

Dnia 2 czerwca 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Owińskach odbył się Festyn Rodzinny. Wzięła w nim udział cała społeczność szkolna oraz rodzice.

Imprezę rozpoczął występ Szkolnego Koła Teatralnego „Bez nazwy”. Spektakl pt. „Ożywione fotografie” wywołał śmiech, łzy, a na koniec gromkie brawa. Po występie małych artystów przyszła pora na rozstrzygnięcie konkursu, podsumowującego całoroczny projekt „Dymisz, trujesz – pożałujesz”, połączonego z prelekcją poświęconą zagrożeniom środowiska. Oprócz zapoznania się
z teorią, uczniowie mieli możliwość eksperymentowania w trakcie dokonywania pomiaru czystości powietrza specjalistycznym rejestratorem.
Atrakcje pierwszej części festynu zwieńczył przepiękny występ uczennic klas 4-6, które w malowniczy sposób wykorzystały wstążki w gimnastycznym pokazie.
Prawdziwa zabawa rozpoczęła się na świeżym powietrzu. Oprócz wielu konkurencji sportowych, takich jak: biegi, wyścigi taczek, przeciąganie liny, rzucanie lotką do balonów, czy pokonywanie toru przeszkód ułożonego z butelek napełnionych wodą, uczniowie mogli również sprawdzić swoją wiedzę w rozmaitych quizach: przyrodniczym, sportowym, czy literackim.
Nie zabrakło też warsztatów artystycznych, podczas których można było wykonać dla siebie i bliskich bardzo modne zawieszki z włóczki.
Najmłodsi mogli skorzystać z atrakcji przeznaczonej tylko dla nich – przejażdżki na kucyku. Zabawę uatrakcyjniali animatorzy, a możliwość pomalowania twarzy i wykonania zdjęcia przy fotościance sprawiała dzieciom i ich rodzicom wiele radości.
Oprócz znanym uczniom dyscyplin sportowych została zaprezentowana także sztuka gry w mini-golfa.

Aby nikomu nie zabrakło sił, bufet szkolny częstował przepysznymi wypiekami oraz kiełbaską z grilla.

Festyn był nie tylko okazją do zabawy, ale także do miłego spędzenia piątkowego, słonecznego popołudnia w gronie kolegów, rodziców i nauczycieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content