wtorek, 28 maja, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościDla rodzicaGminne Przedszkole nr 2 im. "Krasnala Hałabały"

Sprawozdanie z realizacji programu Zippiego

W roku szkolnym 2016/2017 program „Przyjaciele Zippiego” był realizowany w Gminnym Przedszkolu nr 2 w Koziegłowach w dwóch grupach 5 i 6 – latków. Zajęcia prowadzone były raz w tygodniu,od listopada 2016r. Dzieci z grupy Biedronki otrzymały patyczaka, który został nam podarowany przez jednego z rodziców. Dzieci bardzo go polubiły. Opiekowały się nim, wymieniały wodę, karmiły liśćmi. Wielkie zdziwienie było kiedy pojawiły się nagle małe „zippiątka”. Musieliśmy odrobić lekcję z biologii i omówić z dziećmi rozwój i rozmnażanie patyczaków. Kiedy było im smutno to podchodziły do niego, brały na rękę.

Dzieci bardzo chętnie brały udział w tych spotkaniach. Każde zajęcie zaczynały się i kończyły w ten sam sposób. Miały mnóstwo ciekawych pomysłów oraz chętnie opowiadały o różnych sytuacjach, jakie zdarzają się w ich życiu. Rozwijały również swoje zdolności aktorskie poprzez udział w odgrywaniu scenek. Dzięki naszym zajęciom dzieci zaczęły nawiązywać lepsze kontakty z rówieśnikami. Otwarcie mówiły o swoich uczuciach, nauczyły się pomagać innym oraz poznały różne sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Każda część zawiera odrębne opowiadanie o przygodach: Sandy, Lilly, Finna, Tigga, zilustrowane przy pomocy zestawu barwnych obrazków i zadaniami do wykonania np. rysowanie, odgrywanie ról itp. Dzieci dobrze poznały zasady obowiązujące w trakcie zajęć związanych z programem „ Przyjaciele Zippiego”. Zasady te stały się regułą życia w grupie. Zabierały do domu zadania do wykonania z rodzicami. Zabawy i ćwiczenia wykonywane z rodzicami wzmacniały efekty pracy z programem.

Dzieci z zaangażowaniem dokonywały ewaluacji własnych sukcesów, wypełniały karty ewaluacji na podsumowanie zajęć, zaznaczały najczęściej uśmiechniętą buźkę i słonko.

Ukoronowaniem zajęć było świętowanie połączone z wręczaniem koron i dyplomów.

 

Agnieszka Tomkowiak

19688598_1387004804719887_408010027_o 19723987_1387005234719844_638429232_o


 


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content