piątek, 21 czerwca, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościDla rodzicaSzkoła Podstawowa w Kicinie

Kicińscy flażoleciści kolędują

W sobotę 13 stycznia 2018r. w Katedrze Poznańskiej odbyło się już XXII Spotkanie Flażoletowe Śladami Trzech Króli. Dzieci z naszej szkoły również się tam udały. Do katedry przybyło ponad 70 zespołów z całej Wielkopolski. Każdy uczestnik otrzymał śpiewnik kolędowy z chwytami na flażolet, zakładkę i papierową koronę. Wspólne muzykowanie sprawiło nam wiele radości i zadowolenia.

Kontynuacja kolędowania z Katedry Poznańskiej miała miejsce 22 stycznia 2018r. w kościele pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Koziegłowach. Nasz zespół flażoletowy, składający się z uczniów klas II, IV i V ,w czasie mszy św. dziecięcej grał kolędy z akompaniamentem gitar i scholi dziecięcej. To był już nasz czwarty raz, gdy mogliśmy razem „ kolędować Małemu” w swojej parafii.

Dnia 16 stycznia 2018r. odbył się koncert klasy IIa w Domu Opieki Społecznej w Poznaniu na ul. Ugory. Repertuar obejmował kolędy, zarówno grane na flażoletach , jak i śpiewane przez solistów z podkładem muzycznym . Dzieci złożyły mieszkańcom domu życzenia i obdarowały świątecznymi upominkami wykonanymi przez uczniów naszej szkoły. Mieszkańcy i personel wyrazili swoją wdzięczność oklaskami, cukierkami i miłymi słowami. Słowami mieszkańców „ Do zobaczenia” przyjęliśmy zaproszenie na następne koncertowanie.

Izabela Geisler, Krystyna Cuprych

image1_338x600 image2_800x450 image3_800x450 image4_800x450 image5_800x450 image6_338x600 image7_338x600

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content