wtorek, 23 lipca, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościDla rodzicaSzkoła Podstawowa w Owińskach

Nowi czytelnicy w Szkole Podstawowej w Bolechowie-Osiedlu

W dniu 12 maja 2018r. uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej im. Hansa Christiana Andersena w Bolechowie – Osiedlu zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki.

Wcześniej dzieci uczestniczyły w lekcji bibliotecznej, gdzie wysłuchały informacji jak powstaje książka i kto ją tworzy. Rozpoznawały baśniowych bohaterów, dowiedziały się na co skarżą się lekturki i jak postępować z książką, żeby jej nie zniszczyć. W związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie obejrzeli okolicznościową wystawę książek i poznali najważniejsze daty z historii naszego kraju.

W bibliotece uczniowie wykazali się wiedzą na temat książki i podzielili się refleksjami na temat czytania. Po złożonym przyrzeczeniu, dyrektor szkoły, Pani Marzena Zmyśna dokonała aktu pasowania za pomocą ogromnej zakładki.

Dzieci pięknie podziękowały za przyjęcie ich do grona czytelników i obiecały, że będą częstymi gośćmi w bibliotece. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia otrzymały upominki i dyplomy. Dla niektórych, od tego dnia, rozpoczęła się wielka przygoda z książką. Mamy nadzieję, że wytrwają w swoim postanowieniu.

 

Karolina Mihilewicz

Małgorzata Więckowska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content