sobota, 20 kwietnia, 2024
Oświata w Czerwonaku
AktualnościDla rodzicaSzkoła Podstawowa w Bolechowie

Wielki Test z Historii Polski

logo 100 lecie

3 października 2018 r. w Szkole Podstawowej w Bolechowie odbył się konkurs historyczny zorganizowany w ramach gminnych obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W konkursie wzięły udział trzyosobowe zespoły reprezentujące szkoły, przedszkola, instytucje samorządowe, przedstawicieli parafii i sołectw Gminy Czerwonak. Uczestnicy musieli rozwiązać testy podzielone na 4 etapy. Do ostatniego etapu finałowego zakwalifikowały się 2 zespoły z 15 uczestniczących, w tym reprezentacja naszej szkoły, która ostatecznie okazała się najlepsza, wygrywając cały konkurs. Zwycięska reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie: Antoni Przesławski – uczeń klasy 8c, Zbigniew Przesławski – tato ucznia i Jolanta Jagodzińska – nauczycielka historii. Konkurs zakończył się wręczeniem nagród książkowych i dyplomów ufundowanych przez Wójta Gminy Czerwonak pana Jacka Sommerfelda.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content