poniedziałek, 11 grudnia, 2023
Oświata w Czerwonaku
AktualnościDla rodzicaGminne Przedszkole nr 2 im. "Krasnala Hałabały"

Gminne Przedszkole nr 2 im. Krasnala Hałabały w Koziegłowach- trochę o nas… :)

Gminne Przedszkole nr 2 im. Krasnala Hałabały w Koziegłowach, służy mieszkańcom Gminy Czerwonak od ponad 27 lat. W przedszkolu pracuje wykwalifikowana i kreatywna kadra pedagogiczna oraz pełen pasji zespół pracowników administracji i obsługi. Przedszkole podejmuje działania ukierunkowane na rozwój i indywidualne potrzeby dziecka. Oferujemy wysoki poziom zajęć, prowadzonych z wykorzystaniem nowatorskich metod nauczania np. Metoda Dobrego Startu M. Bogdanowicz, Metoda Ruchu Rozwijającego W Sherborne, Metoda Aktywnego Słuchania Muzyki B. Strauss. Realizujemy różne działania innowacyjne np.: „Kodowanie na dywanie”, „Interaktywnie przy tablicy”. Duży nacisk kładziemy na rozwijanie kompetencji kluczowych, zawartych w podstawie programowej wychowania przedszkolnego. W placówce funkcjonują grupy jednolite oraz mieszane wiekowo. Nauczyciele prowadzący zajęcia dostosowują program pracy do możliwości rozwojowych dzieci oraz wdrażają nowe osiągnięcia dydaktyki w zakresie nauczania, rozwijają także zainteresowania oraz uzdolnienia dzieci.

Zajęcia prowadzone są wielopoziomowo, dostosowane są do wieku i możliwości dzieci. W zależności od potrzeb, dzieci uczestniczą w zajęciach rehabilitacyjnych i logopedycznych . Za zgodą rodziców, organizujemy dzieciom zajęcia z religii. Przedszkole posiada duży, nowoczesny placem zabaw. Sprzęt rekreacyjno –sportowy jest dostosowany do potrzeb młodszych i starszych przedszkolaków oraz dzieci z niepełnosprawnością.

Przedszkolaki poszerzają wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania i ekologii, tworząc wspólnie z nauczycielami grupowe ogródki, w których hodują zioła i warzywa.  Na dzieci czekają pyszne i zdrowe posiłki przygotowywane w przedszkolnej kuchni. Uwzględniane są specyficzne potrzeby żywieniowe dzieci, które zawsze dostosowane są indywidualnie do ich potrzeb. Gminne Przedszkole nr 2 im. „Krasnala Hałabały” to miejsce w którym każde dziecko jest ważne. Codziennie staramy się stwarzać warunki , w których nasi mali przyjaciele czują się w naszym przedszkolu jak u siebie w domu. Cieszymy się, z każdych nawet najmniejszych sukcesów, wspieramy pasje i zdolności dzieci.

Staramy się wspierać rodziców w wychowaniu dzieci. Chwila rozmowy , wsparcie w trudnych chwilach sprzyja bardzo dobrym relacjom z rodzicami, które są ważne dla rozwoju przedszkolaków. W naszym przedszkolu priorytetem jest wszechstronny, harmonijny rozwój oraz indywidualne potrzeby każdego dziecka.

Słowa mamy Alanka (Grupa Zajączki):
„ Jest takie miejsce gdzie rodzice odprowadzając swoje dziecko wiedzą, że mogą je
powierzyć profesjonalnej opiece bardzo miłych Pań o wielkim sercu, które pomogą rozwiązać każdy problem malutkiego człowieka. Tym miejscem jest Gminne Przedszkole nr 2 im. Krasnala Hałabały w Koziegłowach.”

 

Skip to content